Euro 2024 Mistrzostwa Europy 2024 Niemcy

Euro 2024 - Aktualności

Niemcy - Polska 3:1

04.09.2015 22:47

Reprezentacja Polski nie dała rady aktualnym mistrzom świata i uległa 1:3 w meczu eliminacji Euro 2016.

Niemcy mocno rozpoczęli spotkanie. Już po 18 minutach prowadzili 2:0 po golach Muellera i Goetze. Pierwsze pół godziny meczu było słabe w wykonaniu "Biało-Czerwonych".

Końcówka pierwszej połowa należała do nas. W 37 minucie Robert Lewandowski wykorzystał dobre dogranie Grosickiego i strzałem "na szczupaka" pokonał Neuera. Jeszcze przed przerwą nasz kapitan mógł wyrównać wynik meczu, ale w sytuacji sam na sam górą był niemiecki bramkarz, który przeniósł nad poprzeczką bardzo mocny strzał Polaka.

Druga połowa to regularna bitwa, z której zwycięsko wyszli niestety nasi rywale. W 87 minucie Mario Goetze dobił "Biało-Czerwonych" podwyższając na 3:1.

Polacy grali nieźle, ale niedokładnie. Dużo strat po naszej stronie z tak mocnym rywalem, jakimi są niewątpliwie Niemcy nie mogło nie przełożyć się na wynik.

Na szczęście w eliminacjach Euro 2016 jeszcze nic straconego. Owszem, spadliśmy na drugie miejsce w tabeli, ale dzięki porażce Szkotów z Gruzinami nadal mamy nad nimi 3 punkty przewagi oraz 2 punkty nad Irlandią.

Gruzja zagrała dla Polski: Szkocja bez punktów w Tbilisi!