Euro 2024 Mistrzostwa Europy 2024 Niemcy

Euro 2024 - Aktualności

Polska - Holandia 1:2 w meczu towarzyskim

01.06.2016 22:45

Odmłodzona, w przebudowie po nieudanych eliminacjach, ale nadal groźna Holandia była dzisiaj za mocna dla "Biało-Czerwonych", którzy na stadionie w Gdańsku ponieśli porażkę 1:2.

Zaczęło się nieźle: w 6 minucie wyśmienitą okazję na otwarcie wyniku miał Milik, ale z bliskiej odległości trafił w poprzeczkę.

Co nie udało się naszym udało się "Pomarańczowym" w 33 minucie, kiedy to niepilnowany w polu karnym Janssen pokonał Szczęsnego precyzyjnym strzałem głową.

Po przerwie starania "Biało-Czerwonych" zostały nagrodzone w 60 minucie. Po dośrodkowaniu z "rożnego" dobrze w polu karnym odnalazł się Jędrzejczyk i mimo asekuracji zdołał oddać celny strzał głową.

Niestety w 76 minucie Holendrzy ponownie wyszli na prowadzenie. Po małym zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do Wijnalduma, który obrócił się szybko z piłką i mocnym strzałem w samo okienko nie dał żadnych szans Szczęsnemu.

"Pomarańczowi" zwycięstwa już nie oddali do końca spotkania.